Nie je pravdou to, čo si myslíme, ale to, čo je pravdou. Občas sa nám podarí mysleť si aj to, čo je pravdou.

Schizofrénia a orthomolekulárne lekárstvo.

google preklad:

Townsend list pre lekárov aj pacientov, apríl 2001

30 rokov kanadského schizofrénie nadácia poskytuje dôležité informácie, podporu a dúfame, že pre efektívnu liečbu schizofrénie a príbuzné poruchy.

Čo je to schizofrénia? Schizofrénia nie je rozpoltená osobnosť. To sa odkazuje na skupinu biochemických chorôb, ktoré môžu ovplyvniť človek fyzicky, psychicky aj emocionálne. Schizofrénia môže zmeniť spôsob, akým človek počuje, vidí, chute, myslí a cíti. Niektoré štúdie ukázali, že náchylnosť ku schizofrénii sa dedia. To postihuje jedného až tri percentá populácie a štrajky predovšetkým mladí ľudia vo všetkých oblastiach života.

Čo spôsobuje schizofréniu? Niektorí odborníci vinu otcov, matiek, spoločnosti alebo životného prostredia. Avšak, vedecké dôkazy naznačujú, že schizofrénia je spôsobená chybami v chémii tela.

Aké sú signály nebezpečenstvo? Schizofrénia môže mať príznaky, ktoré sú podobné iné choroby a poruchy. Je preto nutné vidieť príslušným lekárom, ak je podozrenie na schizofréniu. Nižšie sú uvedené niektoré z najčastejších sťažností, ktoré osoby so schizofréniou:

* Extrémna únava a pocit slabosti

* Problémy so sústredením a získanie organizovanej

* Strata záujmu, odstúpenie od zmluvy

* Depresia nesúvisiace s životným okolnostiam

* Nejasné obáv a úzkosťou

* Zmeny v zrak, sluch, hmat, chuť a vôňu

* Zmena charakteru alebo správania

* Bolesti hlavy

* Nespavosť

Ako je to diagnostikuje? Tam je veľký rozdiel v názoroch na to, čo predstavuje schizofrénie a značná rozmanitosť v jeho diagnóze. Ľudia so schizofréniou alebo ich príbuzní sú často povedal, že pacient je psychicky narušený, mal nervové zrútenie, má nezrelé osobnosti, alebo je retardovaný. Bohužiaľ, bez ohľadu na to akých podmienok sú použité, väčšinou nedostanú a na konvenčnú liečbu.

Hlavné metódy používané v diagnostike je klinickým dohľadom lekára. Veľmi užitočné psychologický test, Hoffer-Osmond diagnostický test, ktorý môže byť podaný ľahko a rýchlo, bol vyvinutý na pomoc v diagnóze.

Ako sa schizofrénie lieči? Ak sa nelieči, je prirodzené obnovy tempom, asi o 35%. Obvyklé formy liečby sú sedatíva, psychoterapia alebo elektrokonvulzívna terapia (ECT). Existuje mnoho myšlienkových a mnoho názorov o liečbe schizofrénie. Bolo preukázané, však, že psychoterapia sama o sebe nie je účinná liečba. ECT a sedatíva môžu byť užitočné ako súčasť liečby dobrý program, ale nemôžu vytvárať trvalé výhody sami.

Orthomolecular liečba je ohlásený byť účinný v 80% alebo viac prípadov a je najlepšia liečba vyvíjala tak ďaleko. Táto liečba obvykle zahŕňa špeciálnu diétu, vitamíny a minerálne látky v súlade s individuálnymi potrebami pacienta, a iné liečebné pomôcky, ako sú sedatíva, podporná psychoterapia, a ďalšie procedúry, ktoré si myslia, že lekár bude užitočná. Mnoho osôb so schizofréniou majú nízke hladiny cukru v krvi (hypoglykémia) a alergie, ktoré sú liečené.

Ako sa Schizofrénia vplyv na spoločnosť? Schizofrénia je desivá ochorenie, ktoré môže priniesť veľké utrpenie pre pacientov a rodiny a vážne problémy pre spoločnosť. Schizofrénia je dôležitý faktor v sociálnej pomoci a sociálne náklady, náklady na zdravotnú starostlivosť, zamestnanie neefektívnosti, zhoršenú schopnosť učiť sa, alkoholizmus, rozvrátených rodín a samovrážd. Priemerný človek so schizofréniou bude stáť jeden-dva milióny dolárov do spoločnosti, priamo i nepriamo, v jeho / jej život.

Čo možno urobiť pre kontrolu schizofrénie? Schizofrénia bude iba dobyl s účinnou diagnostiku a liečbu. Cieľom kanadskej nadácie schizofrénie je dobyť schizofrénie podľa:

* Informovanie verejnosti o schizofrénii, jej signály nebezpečenstva a čo môže byť robené o tom.

* Pomoc osoby so schizofréniou a rodina sa naučiť, ako sa vysporiadať s touto chorobou.

* Zabezpečenie efektívne diagnostické a liečebné metódy zavedené, a že ľudia so schizofréniou sú uvedené lepšiu šancu získať dobre, ako majú v súčasnosti.

* Podpora výskumu.

* Zlepšenie psychiatrických liečební a liečební.

Liečba orthomolecular

Čo je to? Orthomolecular liečba je definovaná ako poskytnutie mozog a telo s čo najlepšou biochemické prostredie, najmä s tými látkami sa normálne vyskytujú v ľudskom tele, ako sú vitamíny, minerály, aminokyseliny a ďalšie základné molekuly.

Aké sú hlavné súčasti liečby? Vitamíny a minerály sú podávané podľa individuálnych potrieb pacientov. Dobrá strava je považovaná za dôležitú súčasť liečby. Liečba týchto ochorení je nízka hladina krvného cukru, alergie, problémy so štítnou žľazou a sú zahrnuté v prípade potreby. Niekedy sa upokojujúci sú používané na krátku dobu, a iné liečby a podporná liečba sú v cene.

Pre aké poruchy sa používa? Orthomolecular liečba môže byť použitý pre celý rad porúch, ako je schizofrénia a iných duševných chorôb, porúch správania a učenia u detí, problémy starnutia, alkoholizmu a závislosti, artritída, srdcové a obehové problémy a mnoho ďalších chorôb.


Ako môže človek prijať Orthomolecular Therapy? Lekár by mal byť konzultovaný pre všetky zdravotné problémy. Vitamín dávkovanie a diéta a iné terapie by mali byť regulované tak, aby vyhovovali potrebám jednotlivých pacientov. Ak lekár nie je oboznámený s liečbou, môže sa obrátiť iných lekárov, ktorí sú. Okrem toho môže poskytnúť CSF literatúry. Manuály pre lekárov sú k dispozícii, rovnako ako množstvo publikácií.

Existujú nejaké vedľajšie účinky? Orthomolecular liečba je všeobecne veľmi bezpečný. Malé percento ľudí, skúsenosti určité nepohodlie, keď s vitamínmi, ale lekár môže predpísať iné formy týchto vitamínov alebo upraviť dávkovanie.

Ako účinná je liečba Orthomolecular? Pri liečbe schizofrénie, amerického schizofrénia asociačný výbor na terapiu hlásil 80% výťažnosti na základe následných-up 1.500 pacientov. Ostatné lekári hlási Miera využitia viac ako 75% a výrazne vyššia u detí. Orthomolecular liečby sa zistilo, že byť veľmi účinné pri liečbe mnohých iných porúch, vrátane depresie, problémy správania a učenia u detí, alkoholizmus a problémy spojené so starnutím.

"Schizofrénia a Orthomolecular medicíny". Townsend list pre lekárov aj pacientov. FindArticles.com. 2. októbra 2010. http://findarticles.com/p/articles/mi_m0ISW/is_2001_April/ai_72297144/

Copyright 2001 Townsend Letter skupiny
Copyright 2008 Gale, Cengage učenie


02.10.2010 16:27:12
cykloturistika
Dodatok k tomuto výskumu z inej tlače:

Sami autoři nadějného výzkumného projektu přiznávají, že je potřeba nové poznatky dále rozšiřovat. Zároveň se ale obávají, že pro další výzkum neseženou peníze. Vitamín B si totiž farmaceutické firmy, které jsou hlavními investory do lékařské vědy, mohou stěží patentovat.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one