Nie je pravdou to, čo si myslíme, ale to, čo je pravdou. Občas sa nám podarí mysleť si aj to, čo je pravdou.

Integratívna terapia pri Schizofrénii - Omega-3 mastné kyseliny (rybí tuk) a Glycín

google preklad: http://www.mentalhelp.net/poc/view_doc.php?type=doc&id=11888

Glycín

Glycín je non-esenciálne aminokyseliny (bielkoviny) a ďalšie potenciálne sľubné integratívna terapia schizofrénie. Biochémia Glycine v mozgu práve začína chápať. Jedna z teórií o vývoji schizofrénie súvisí Glycine na N-metyl-D-aspartát (NMDA) receptory (ktoré sú aktivované rôznymi neurotransmiterov). NMDA receptory sú umiestnené po celom mozgu a sú dôležité pre učenie, pamäť, vývoj mozgu, a mozog všeobecné spracovanie. NMDA receptorov pomáhajú regulovať a riadiť uvoľňovanie dopamínu (neurotransmiter ďalšie), z iných neurónov. Nedostatok v glycín môže spôsobiť NMDA receptorov k poruche, ktorá potom vplyv dopamín regulácie. Inými slovami, môže sa nízka úroveň glycínu spôsobiť poruchu funkcie NMDA receptorov, čo vedie k vysokej hladiny dopamínu, možno končiť v rozvoji schizofrénie-ako symptómy.

Niektoré štúdie ukázali, že doplnenie štandardné antipsychotiká s Glycín zlepšuje príznaky schizofrénie. Avšak, je praktickosť tejto liečby obmedzená veľké množstvo glycínu, ktoré sú typicky používané v štúdiách (40-90 gramov). Nižšia úroveň Glycine môže tiež zohrávať úlohu pri podpore a posilňovaní štandardný liečebný režim, ale budúce štúdie sú povinní určiť účinnosť týchto dávok.

Bezpečnosť a dávkovacie

Typické dávkovanie Glycín schizofrénie je 0,8 g na kilogram telesnej hmotnosti. Väčšina ľudí vo vyššie uvedených štúdiách sa medzi 40-90 g denne. Toto veľké množstvo Glycine by nemali byť brané nikým, kto nie je pod priamym dohľadom od svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Veľké množstvo bielkovín (napr. glycín), môže spôsobiť problémy pre ľudí s ochorením obličiek.

Vzhľadom k tomu, Glycín je aminokyselina (proteín), má veľmi málo nežiaducich účinkov, ktoré na rozdiel od príležitostných žalúdočnú nevoľnosť a hnačku.

02.10.2010 19:45:43
cykloturistika
Dodatok k tomuto výskumu z inej tlače:

Sami autoři nadějného výzkumného projektu přiznávají, že je potřeba nové poznatky dále rozšiřovat. Zároveň se ale obávají, že pro další výzkum neseženou peníze. Vitamín B si totiž farmaceutické firmy, které jsou hlavními investory do lékařské vědy, mohou stěží patentovat.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one